DIZAJNERSKI DVOBOJ: polaznice Škole za dizajn Mirjane Mikulec okušale se u praktičnom zadatku

U ovoj sezoni InDizajna u prilozima Dizajner na jedan dan sudjeluju i polaznici škole za dizajn interijera Mirjane Mikulec. Ovaj puta snage su odmjerile Paula i Nikolina s jedne strane i Eldina i Slavica s druge.

Novi zadatak u Dizajneru na jedan dan čekao je polaznice Škole za dizajn interijera Mirjana Mikulec. Jedan tim čine Paula Moretti iz Dubrovnika i Nikolina Milanović iz Splita, a drugi Eldina Aldžić iz Zagreba i Slavica Perković koja više od 20 godina živi u Parizu. Zadatak je bio urediti balkon prema vlastitim željama, a odluku koji tim je najbolje odradio posao donio je arhitekt Matko Šimić.


Kada planirate uređenje svojih balkona vodite računa o nekoliko stvari:

– drvo je oduvijek najpoželjniji materijal za eksterijere pogotovo tikovina koja jako dobro podnosi vlagu

– drveni namještaj potrebno je prije početka sezone premazati zaštitnim slojem koji ga čuva od vlage, ali i jakog sunca

-uložite u kvalitetan suncobran ili tendu

– zelenilo je jedan od glavnih saveznika svakog vanjskog prostora

– birajte biljke koje dobro podnose izloženost suncu

-iako je riječ o eksterijeru, nemojte zaboraviti na detalje poput vaza, jastučića ili lampica u kojima ćete uživati svakog slobodnog trenutka


PAULA & NIKOLINA

INDIZAJN/FOTO: MARKO CINDRIĆ

SLAVICA & ELDINA

INDIZAJN/FOTO: IVAN ŠPEHAR

Kako je teklo opremanje pogledajte u video prilogu!